Kapıda Ödeme Ücreti Nedir?

Yazan Eylül 04/07/2018 5 Yorum(lar)

Kapıda Ödeme Ücreti Nedir

Kapıda ödemeli satışlarda kargo ücretine ek olarak tahsil ettiğimiz kapıda ödeme ücreti ile ilgili tarafımıza bir hayli soru gelmektedir. Kapıa ödeme ücretinin ne olduğu ve neden müşteriden tahsil edildiği merak edilmektedir. Aşama aşama izah etmek isteriz. 

 

Edebyahu.com 'da yaptığınız alışverişleri nasıl ödersiniz?

 

Edebyahu.com olarak biz, sizler için birkaç farklı ödeme yöntemi sunarız. Bunlardan ilki, en hızlısı ve en güvenlisi "kredi kartı ve banka kartı ile online ödeme sistemi"dir.

 

Kredi kartı ile ödeme: Müşterimiz sitemiz üzerinden seçtiği ürünü sepete ekler ve ödeme sayfasına giderek gerek kredi kartı, gerek banka kartı, gerekse ön ödemeli diğer kartlarını kullanarak sipariş tutarını öder ve siparişinin direkt işleme alınmasını sağlar. 

 

Havale ve EFT ile ödeme: Müşterimiz sitemiz üzerinden, Whatsapp'tan veya Instagram'dan sipariş verirken sipariş tutarını banka hesabımıza yatıracağını belirtir. Gerek internet bankacılığı kullanarak, gerekse ATM üzerinden ürün tutarını yatırarak siparişin işleme alınmasını ister. 

 

Kapıda nakit ödeme: Kapıda ödeme ya da diğer adıyla tahsilatlı ödeme sisteminde müşteri siparişini verir, ürün hazırlanır ve müşteriye kargolanır, müşteri kapıya gelen kargo görevlisine ürün ücretini ödeyerek ürünü teslim alır. 

 

 

Müşterilerimiz bu üç yöntemden dilediğini seçmekte özgürdür. Ancak müşterimiz kredi kartıyla ödeme yaptığında sipariş tutarının % 2,5 kadarı banka tarafından kesilir, bu kesintiyi bizim hesabımızdan kesilir, biz Edebyahu.com olarak karşılıyoruz. Müşteri kapıda ödeme yöntemini seçtiğinde ise sipariş toplam tutarına ek olarak  "6 TL" gibi bir "kapıda ödeme ücreti" eklenir. Bu ücret aslında kargo firması tarafından müşteriden adreste tahsilat yapmak için istediği bir tutardır. Normal kargo taşıma işleminin dışında teslimat anında para alıp, aldığı parayı bize göndermek için kargo firması sipariş fatura tutarının belirli bir miktarı kadar bizden para ister. Örneğin 100 liralık bir alışveriş için ortalama 10 TL gibi bir kapıda ödeme ücreti bizden tahsil edilir. Biz de bu tutarın tamamını olmasa da sabit bir kısım olan "6 TL"yi müşterilerimizden tahsil etmekteyiz. Bu ücreti ödemek istemiyorsanız kredi kartı veya havale ile ödeme yöntemini seçebilirsiniz. :)

 

 

5 Yorum(lar)

Merve karaca:
30/03/2019, 07:41:46 PM
Cevapla

Hangi kargo şirketiyle calşyosunz

Binefs Göl:
06/05/2019, 01:50:23 PM
Cevapla

İyi günler. Ben kendi mührümü tasarlamak istiyorum tamamıyla. Ama sizin cizimlerinizi kullanarak. O şekil yapabiliyor musunuz? Yani istediğim mührün fotoğrafını atsam da ayni şekilde siz tasarlasanız mümkün mü acaba?

tMtFQiRt:
28/07/2020, 11:19:12 AM

1

Binefs Göl:
06/05/2019, 01:50:48 PM
Cevapla

Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler

Demet demirel:
08/08/2019, 08:35:37 PM
Cevapla

Mührümü yıllar önce çok büyük bir beğeniyle aldım ve aynı beğeniyle hala kullanmaktayım.emeği geçen herkezin ellerine sağlık

tMtFQiRt:
28/07/2020, 11:18:50 AM, www.vulnweb.com
Cevapla

e

Blog yazısına yorum bırak