Birkaç gün önce İsveç Akademisi tarafından Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Amerikalı yazar Bob Dylan'a bir türlü ulaşılamıyor. Komitenin 5 günlük arayışı çaba vermezken bu arayışa yardım eli yine Türkiye'den uzandı. Kayıplar Büro Amiri Müge Anlı, İsveç Akademisi'ni arayarak yardım teklif etti. İşte haberimizin detayı...

Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'ın oldu!

Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'ın oldu!

1941'de Amerika'nın Minesota eyaletinde doğan Bob Dylan uzun yıllar müzisyenlik yapmış bir yazardır. Genç yaşta hayata atılan, üniversiteleri huzurevlerine oranla daha fazla kişinin öldüğü yer olarak tanımlayan Bob Dylan şu an 75 yaşındadır. 

Bob Dylan 13 Ekim 2016'da İsveç Akademisi tarafından Nobel Edebiyat Ödülü'nü layık görülmüştür.  Nobel'i aldığını öğrenen sanatçı "Bu yaştan sonra gelen ödülün içine edeyim!" diyerek sırra kadem basmıştır.

İkinci Jean Paul Sartre vakası mı?

İkinci Jean Paul Sartre vakası mı?

İsveç Akademisi'nin bir türlü ulaşamadığı Bob Dylan'ın İzmir'in dağlarında münzevi bir hayat yaşadığı tahmin ediliyor. Ünlü düşünür Jean Paul Sartre'ın da Nobel ödülünü geri çevirdiğini öğrenen Dylan'ın bu durumdan cesaret alarak o ödülü alın barış (!) götürdüğünüz Halep'teki bombardımanda yaralanan çocuklara verin dediği gelen duyumlar arasında.

Yardım eli yine Türkiye'den!

Yardım eli yine Türkiye'den!

Her daim Avrupa'nın ve Amerika'nın yardımına koşan Türkiye Dylan konusunda da boş durmadı. Türkiye Kayıplar Büro Amiri Müge Anlı, Bob Dylan'ı arayan İsveç Akademisi Edebiyat Ödülü Komitesine ulaşarak "Dylan'ı bulamazsanız bir alo demeniz yeterli, bir haftaya sizde!" sözleriyle komiteyi teskin etti.

Bob Dylan 3 gün daha bulunmazsa pazartesi sabah Müge Anlı'nın kemik seyirci kitlesinden oluşturacağı bir komiteyle kapsamlı bir araştırmaya gideceği tahmin ediliyor.


Hem kendine hem sevdiklerine daha önce hiç görmemiş olabileceğin bu hediyeyi almak ister misin?

Kitap kurtları için mükemmel bir hediye! Kişiye özel kitap mühürleri ve damgalar. Hemen tüm modellere gözat! Üstelik ıstampa ve şık kraft kutu Edebyahu'nun hediyesi!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları