Kitap okumak istiyorsunuz ama neden kitap okuyacağınızı bilmiyor musunuz? İşte kitap okumak için sizi ikna edecek 5 sebep, bakalım şimdi ikna olacak mısınız?

1. Kelime hazineniz muhteşem gelişir

Kelime hazineniz muhteşem gelişir

İlkokuldan beri duymaya alışmışsınızdır kitap okumanın kelime hazinenize mükemmel katkısı olduğunu. Yalan da sayılmaz. Kitap okumak gerçekten kelime dağarcığınızı geliştirir. Özellikle bilmediğiniz sözcüklere (kelimelere) sözlüklerden bakarak onların anlamını öğrenir ve konuşurken kullanırsanız belki Bülent Ersoy gibi ağdalı bir Türkçeye sahip olabilirsiniz.

2. Kitap sayınız artar

Kitap sayınız artar

Kitap satın alma hastalığı olanları biliyor musunuz? Onları kitapçılarda, sahaflarda sıkça görürsünüz. Bu kişilerin kitap okuma alışkanlığı yoktur ama kitap satın alma alışkanlığı vardır. Çok güzel kitaplıkları vardır. Siz de düzenli kitap okuru iseniz çok güzel bir kitaplığınız olur.

Kitap kurtları için mükemmel bir hediye! Kişiye özel kitap mühürleri ve damgalar. Hemen tüm modellere gözat! Üstelik ıstampa ve şık kraft kutu Edebyahu'nun hediyesi!

3. Okuyom ben ya!

Okuyom ben ya!

Kitap okumak insana mükemmel bir ağırlık verir. Bilgi arttıkça bilgiyi göstermenin hazzı da azalacağı için okuyan insan daha çok gözlem yapmaya kendini verir.

4. İlgi odağı olursunuz

İlgi odağı olursunuz

Kitaplarla ilgili insanlarla bir araya geldiğinizde bir anda kendinizi ortamın gözbebeği olarak bulma olasılığınız artar. Tabii bu bilgiyi pazarlama ile de alakalıdır. Ama şu bir gerçek ki okuyan kişi etrafı tarafından beğenilen lişidir.

5. Empati empati empati!

Empati empati empati!

Şüphesiz kitap okumanın insana sağladığı en güzel fayda empati yeteneğini geliştirmesidir. İnsan kitap okurken olaylara tepeden baktığı için kahramanların iyi veya kötü davranışlarının sebebini bileceğinden olayların arka planına oldukça vakıftır. Yıllarca kitap okuyan insanların sizi gerçekten anlayan kişiler olması bu sebeptendir. 

O halde ne diyoruz: Oku!


Hem kendine hem sevdiklerine daha önce hiç görmemiş olabileceğin bu hediyeyi almak ister misin?

Kitap kurtları için mükemmel bir hediye! Kişiye özel kitap mühürleri ve damgalar. Hemen tüm modellere gözat! Üstelik ıstampa ve şık kraft kutu Edebyahu'nun hediyesi!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları