Satış Sözleşmesi

18 yaşından küçük kişiler Edeb ya hu'dan alışveriş yapamaz. edebyahu.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.


Edeb ya hu'dan kredi kartı,  maaş kartı, banka havalesi, kapıda ödemeli olarak sipariş verilebilir. Ödeme yöntemlerin sipariş tutarlarına ve ürünlere göre değişkenlik gösterebilir. 


Edeb ya hu tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Teslimat adres ve fatura adresi farklı girilen siparişlerde teslimat adresine fiyat belirtmeyen bir irsaliye belgesi gönderilir, fatura müşterinin talep etmesi halinde e-posta adresine iletilir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.


Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin tedarik, tasarım ve baskı sürecinde yaşanan aksaklıklar dışında süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Edeb ya hu 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Edeb ya hu tarafından iade edilecektir.


Edeb ya hu sattığı yüz binlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli kartınıza iade edilir. 


Edebyahu.com üzerinde gördüğünüz tüm ürünlerin baskı görselleri dijital ortamda hazırlandığı için yüzde yüz net bir şekilde görünür. Ancak tarafınıza ulaşan mühürlerde mürekkep ve kağıt kullanıldığı için baskı esnasında mürekkep kağıdın özelliğine göre az bir miktarda dağılma yapabilir. Bu normal bir durumdur. Sipariş veren her müşteri bu durumu kabul etmektedir. 


Edebyahu.com’dan verdiğiniz standart model mühür siparişlerinde figürlerle ilgili istediğiniz değişiklikler dikkate alınmayabilir. Standart modellerde yalnızca yazı değişikliği gerçekleştirilir. Müşteri şablona ne yazılmasını istiyorsa onu aynı şekliyle bildirmelidir. Ayrıca standart modellerde baskı öncesi onay alınmamaktadır.


Edebyahu.com üzerinden vereceğiniz mühür siparişlerinde ürün sayfalarında yer alan “mühüre yazılacak yazı” bölümüne müşteri ne yazarsa o dikkate alınarak iletilir. Yazılacak yazılarda yapılacak herhangi bir sözcük eksikliği, yazım hatası, harf hatasında Edebyahu.com sorumlu tutulamaz.  


Edebyahu.com ürünleri ile birlikte gönderilen kraft kutudaki desen, ürünle birlikte satın alınan ahşap kutudaki desen ve ahşap kutu çeşidi stok durumuna göre değişkenlik gösterebilir. 


Edebyahu.com ‘dan satın almış olduğunuz mühürlerde standart olarak mühür ucu ve mühür gönderilir. Mühürle birlikte gönderilen mürekkepli ıstampa, karton kutu ve diğer aksesuarlar Edebyahu.com’un hediyesidir. 


Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Edeb ya hu'nun bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.


Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Yurtiçi  Kargo ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


Edebyahu.com üzerinden verdiğiniz kişiye özel olmayan ürünlerde ürünüz tasarım aşamasına geçmeden tarafımıza bilgi vermeniz durumunda iptal işlemi herhangi bir bedel ödemeden gerçekleştirilir.  Söz konusu sipariş tutarını 3 ile 14 güne kadar yaptığınız ödeme kanalıyla tarafınıza iade edilir. 


Edebyahu.com üzerinden verdiğiniz kişiye özel ürünlerde sipariş iptali şu şekilde gerçekleşmektedir:


1. Sipariş durumu: Sipariş hazırlanıyor / Sipariş alındı / Ödeme onaylandı. Siparişiniz bu durumlardan birisinde ise sipariş tutarınızın tamamı talep etmeniz halinde size iade edilir. 


2. Sipariş durumu "sipariş tasarım aşamasında" görünüyor ise ürününüz ile ilgili tasarım süreci başlamış olarak  kabul edilir ve bu durumda sipariş toplam tutarınızın % 40'ı işçilik maliyeti olarak kesilir ve kalan tutarın tamamı tarafınıza iade edilir. 


3. Sipariş durumu "sipariş baskı aşamasında", "sipariş paketlendi ve kargolamaya hazır" durumunda ise siparişinizin iptali gerçekleştirilmez ve ürün belirttiğiniz fatura adresine iletilir. 


Kitap mührü gibi kişiye özel olarak hazırlanan ürünlerin hazırlanması farklı aşamalardan geçerek  


Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda satis@edebyahu.com'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket kargo firmasına teslim edildikten sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak +90 850 302 66 99 numaralı telefona bilgi verilip durum satis@edebyahu.com'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Edeb ya hu, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.


Kargo firmasının gönderilerde yaptığı geciktirmeler, yanlış adrese götürmeler ve bunun gibi durumlarda Edebyahu.com sorumlu tutulamaz.


Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığınız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla Edeb ya hu'a aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Edeb ya hu'a ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez. 


Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartınızı silmek ya da bilgilerini güncellemek istediğinizde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarda da kart numaranız güvenliğiniz açısından gizlenmiştir.


Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI'yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.


www.edebyahu.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.edebyahu.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.


www.edebyahu.com adresinden verilen standart mühür siparişlerinin kargoya verilme süresi ortalama 4-5 iş günüdür. Ürün tedariği ile ilgili yaşanan aksamalardan dolayı bu süre 7-8 iş gününe kadar uzar.  Öğretmenler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı vb. gibi özel günlerde bu süreç 15 iş gününe kadar çıkabilmektedir. Özel tasarımların kargoya verilme süresi ise 7-8 iş günüdür. Bu süre sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde bir iki gün uzayabilmektedir.


TESLİMAT SÜRESİKişiye Özel Mühür 


Hazır Şablonlar


- Edebyahu.com üzerinde görünen tüm hazır şablonlar bu kategoriye girer. Bu kategorideki herhangi birini seçen müşterinin isminin bu mühre yazılması ve ürünün kargoya teslim edilmesi 4-5 iş günü sürer.  Ancak kampanyalı satış dönemlerinde, ürünle ilgili herhangi bir malzeme tedariğinde ve ürün hazırlığında herhangi bir aksama olması halinde bu süre 14 iş gününe kadar uzayabilir.


Öngörülen süre standart kargolama süresidir. Kişiye özel mühürlerin her aşaması elle yapıldığı için gerek tasarım, gerekse baskı aşamasında çıkabilecek herhangi bir sorun durumunda teslimat süresi uzayabilir. 


Kişiye Özel Mühür Tasarımı


- Edebyahu.com 'da verdiğiniz sıfırdan ürün tasarımı siparişlerinizin çizimi 3 iş günü, kontrolünün yapılması, baskıya hazır hale getirilmesi 7 iş günü sürer. 7 iş gününde ürün kargoya verilir. 


KARGO


1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır. 


2. Edeb ya hu gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Edeb ya hu'da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez. 


3. Ortalama teslim süreleri: Özel kargo şirketiyle tahmini 1-5 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

4. Kargo firmasından kaynaklı yanlış adrese veya kişiye teslimat, zamanında teslim edilmeme, kargoyu eve getirmeme gibi durumlar tamamen kargo şubesinin sorumluluğundadır.


Kargo bedellerinin belirlenmesi:


Kargo bedelini belirleyen iki parametre vardır.


1. Anlaşmalı kargo firmasının belirlediği ücret.


2. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma. 


Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. Şu kadar ki, satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.edebyahu.com'da şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını tarafınıza yansıtmayabiliriz.


İADE


Edeb ya hu iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket eder. 


Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları:


Edeb ya hu' dan satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak- , teslim veya sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz. Ancak ürünlerimiz kişiye özel tasarlandığı için cayma hakkı kullanılmamaktadır. 


İade için, satın aldığınız ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir. 


Bu bildirimin Edeb ya hu'a ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.


İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir. 


Aşağıda detayları belirtilen ürünler cayma hakkı kapsamında iade edilemez;


Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.


Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.


Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.


Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.


Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.


Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.


Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.


Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.


Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


İadesi yapılacak ürün/ürünler teslimatın yapıldığı Edeb ya hu'ın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.


Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.


Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları


Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.


Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren 6 (altı) ay içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.


Tüketici bu durumda, satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme ve imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme haklarına sahiptir.


Edeb ya hu'dan satın aldığınız Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne tabii olan tüm sanayi malları, imalatçı veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır.


Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde yazılı olarak Edeb ya hu'a bildiriniz.


Size en yakın yetkili teknik servise giderek ürününüzün tamirini gerçekleştirebilir ve bu sayede zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz. (Ürüne ilişkin garanti belgesi ve tanıtma ve kullanma kılavuzunu inceleyiniz.)


Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile Edeb ya hu'a ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:


Ayıplı olduğu gerekçesi ile Edeb ya hu' a ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.


Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.


Ürün ile ilgili hata tespit edilmekte, ürünün bir teknoloji ürünü olması ve belirgin bir hatasının mevcut bulunması halinde ise teknoloji dükkanı yetkilileri tarafından test edilmektedir.


Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler, Edeb ya hu'a ulaştığı tarihten en geç 3 iş günü sonra yetkili teknik servise veya teminci şirkete gönderilmektedir. Ürünün yetkili teknik serviste veya teminci şirkette kaldığı süre ürünün özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir. Ancak Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne tabii üründe/ürünlerde azami tamir süresi 20 iş günüdür.


Ürüne ilişkin yetkili teknik servis veya tedarikçi kuruluştan gelen bilgi ve sonuçlar (tamir veya değişim) telefon veya e-posta ile tarafınıza iletilmektedir.


Yetkili teknik serviste geçen sürenin sonunda tamir edilen ürün tarafınıza tamir edilmiş hali ile gönderilmekte, iadesinin uygun olacağı yönünde görüş belirtilen ürün ise talebiniz kapsamında birebir yenisi ile değiştirilmekte veya bedel iadesi yapılmaktadır. Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme şekline uygun olarak iade edilmektedir. Şu kadar ki, kullanıcı hatası sonucu ayıplı hale geldiği tespit edilen ürün/ürünler için bu hakların kullanımı söz konusu olmayacaktır.


Ayıplı olduğu gerekçesi ile Edeb ya hu'a yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir: 


Faturanın arka kısmında yer alan ürün iade bölümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.


Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.


Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.


Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.


Ürün, Edeb ya hu' in çalıştığı teslimatı gerçekleştiren kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait kargo ücreti Edeb ya hu tarafından karşılanacaktır.


Sanayi mallarına ilişkin garanti belgesi ve süresi


İmalatçı veya ithalatçılar, ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıldır. 


Edeb ya hu'dan satın aldığınız Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne tabii olan tüm sanayi malları, imalatçı veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır. 


Lütfen satın aldığınız ürünün, fatura tarih ve sayısını da içeren garanti belgesini kontrol ediniz. 


Sanayi mallarına ilişkin tanıtma ve kullanma kılavuzu


Yurt içinde üretilen veya ithal edilen sanayi mallarının tanıtım, kullanım, bakım ve basit onarımına ilişkin Türkçe kılavuzla ve gerektiğinde uluslararası sembol ve işaretleri kapsayan etiket ile satılması zorunludur.


- Lütfen satın aldığınız sanayi ürününe ilişkin tanıtma ve kullanma kılavuzunu kontrol ediniz.


- Ürünün, tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışında kalmaktadır.


Teslimattan kaynaklanan problemler 


Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Edeb ya hu tarafından telafi edilir. (Yurtdışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat söz konusu değildir) 


Zarar görmüş paket durumunda; 


Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.


Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.


Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.


Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Edeb ya hu'a bildirilmelidir. Edeb ya hu en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.


Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0312 358 20 20 numaralı telefon ya da satis@edebyahu.com adresinden bize ulaşabilirsiniz! 


Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. 
Edeb ya hu

Eylül E-ticaret Bilişim Reklam Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi


Fidanlık Mah. Sağlık 1 Sok. Güzelsu İşhanı No: 59/12 Çankaya  / ANKARA


Tel: 0312 358 20 20 


E-Posta: satis@edebyahu.com